Wachendorff

Basit ve akıllı - Kablo ve adaptör kutuları yerine yapılandırma arabirimi olarak NFC kullanmak

Bir makinenin geliştirilmesi esnasında sensörlerin ince ayarının yapılması gereken anlar olur. Optimum uygulama için gereken darbe sayısı hakkında da genellikle belirsizlik ortaya çıkar. Bu nedenle fazladan efor ve hayal kırıklığı kaçınılmaz hale gelir.

FAULHABER GROUP

Bir Adım Önde Olmak Hayat Kurtarır

Öksürük, ateş, baş ağrısı veya kas ağrısı gibi belirtilerden muzdarip herkes, özellikle de kış mevsimindeyse, bunun korona mı yoksa basit bir soğuk algınlığı veya grip mi olduğunu öğrenmek ister. Tercihen de mümkün olan en kısa sürede. Bunun için ihtiyaç duyulan sürüntü numunesi kısa sürede alınabilir. Bir sonraki analiz için numune büyük bir laboratuvara gönderilebilir veya hasta başı test (PoC) adlı sistem ile yerinde uygulanabilir. Kullanım alanı ne olursa olsun, kesin olan tek bir şey vardır: FAULHABER tahrikleri güvenilir analizler garanti eder.

FAULHABER GROUP

Tork, güç ve keskinlik üçlüsü. Peki ya uygulama alanları? Görmek için ringe adım atın

Işık, kablolar veya uygulamanın bazı kısımlarının yönlendirilebildiği pek çok uygulama merkezi bir açıklığa sahip sürücü çözümlerine ihtiyaç duyar. Bunun örnekleri, lazer direksiyon sistemleri için optik ve fotonikte veya yarı iletken taşıma sistemleri için otomasyon ve robotikte bulunabilir. Şimdiye kadar, geleneksel sistemler her zaman burada tavizler vermiştir. İçi boş miller genellikle oldukça küçük olup, sürücüler yavaş, ağırdı veya mekanik entegrasyon çok fazla iş gerektiriyordu. Ama yeni bir doğrudan tahrik artık umut verici bir alternatif sunuyor. Geniş açıklığı 40 mm çapa sahip ve kademeli motor teknolojisi sayesinde, düşük ağırlık ve hacimle dengeli bir hız ve tork kombinasyonu sağlar.

FAULHABER GROUP

Elektroniklere göz kulak olmak

Elektrik akımının olduğu her yerde, her zaman elektromanyetik darbeler vardır. Son derece yıkıcı bir etkiye sahip olabilirler, örneğin bizi çevreleyen her yerde bulunan elektronik cihazlarda. Bu nedenle araç üreticilerinin, diğer şeylerin yanı sıra, ürünlerinin elektromanyetik uyumluluğunu (EMC) doğrulaması gerekir. Dahası, araçların kendileri hassas elektroniklerle dolu ve özel EMC laboratuvarlarında test ediliyor. Oradaki koşullar insanlar için pek uygun değil. Testler sırasında her şeye göz kulak olmak için kamera sistemleri kullanılmaktadır. mk-messtechnik de bu tür sistemlerde uzmanlaşmıştır. Döner kafalarda kullanılan FAULHABER motorları, uzaktan kumandalı modüllerin tam olarak konumlandırılmasını sağlar.

FAULHABER GROUP

Ironhand ile süper güç kontrol altında

Kas-iskelet sistemi bozuklukları, AB ve Kuzey Amerika'da yaygın bir meslek hastalığıdır ve işten uzun süre uzak kalmanın en yaygın nedenlerinden biridir. İşle ilgili üst ekstremite bozuklukları AB genelinde yıllık 2,1 milyar avroya mal oluyor ve tüm meslek hastalıklarının% 45'inden sorumlu. Giyilebilir ürünler ve teknolojiyle geliştirilen giysiler, bu yaralanmaları azaltmak için yeni yaklaşımlar sunuyor. İsveçli BIOSERVO TECHNOLOGIES şirketinin Ironhand® ürünü, şirketin patentli SEM teknolojisinin yardımıyla kavramayı güçlendiren yumuşak bir robotik eldivendir. Parmakların kavrama kuvveti desteği İSE FAULHABER tahrikleri ile mümkün oluyor.

FAULHABER GROUP

Mikro motorlar olmadan küresel lojistik yok olur

Her zaman daha fazlası, daha hızlısı, daha ilerisi. Her şey doğru yerde ve doğru zamanda ulaşmalı. Küresel ürün döngüsü ekonomiyi ayakta tutmakla birlikte sürece dâhil olan herkes için zorluk teşkil etmeye devam ediyor. Bu döngünün işleyebiliyor olması sadece lojistik zinciri içerisinde geniş kapsamlı bir otomasyon kullanmaktır ki bu da yüksek performanslı mikromotor ordusu olmadan mümkün olmuyor. Bu motorların genellikle sıra dışı zorlu şartlar altında hatırı sayılır güçler üretmeleri bekleniyor. Bundan da önemlisi, güvenilir ve kesintisiz bir şekilde çalışmaları gerekiyor. İşte FAULHABER tahriklerinin bu zorlu uygulamalarda sıkça görülmesinin sebebi de tam olarak bu.

NSK

Tekerlek poyra rulmanlarını değiştirmeye yönelik ipuçları

NSK araç tamir süreçlerini atölye teknisyenleri ve tamirciler için daha hızlı, daha emniyetli ve daha güvenilir hale getirir. Bu nedenle, NSK ProKIT çözümlerini satın alanlar, orijinal tekerlek rulmanı almanın yanı sıra tekerlek rulmanını hızlı ve doğru değiştirmeyi sağlayan tüm destekleyici bileşenlerden yararlanır. Poyra rulmanları, montajı kolay ürünlerden değildir. Bu yüzden NSK, sık yapılan hatalardan kaçınmaya yönelik ek ipuçları sunmaktadır.

FAULHABER GROUP

Hız ve hassasiyet ya da kompakt güç paketi? Laboratuvar otomasyonu için tahrik çözümleri

Analitik laboratuvarlarda günlük olarak sayısız numune test edilmektedir. Bu alanda otomasyonun getirdiği faydalar son derece açık: Daha hızlı sonuçlar, daha yüksek verim, daha az hata ve daha düşük personel maliyeti. Sorunsuz bir çalışma için, yüksek dinamikler ve hassasiyet, tahrik sistemleri için son derece önemli. Dr. Aihua Hong ile FAULHABER'da sorumlu olduğu bu pazar segmentindeki gereksinimler ve gelişmeler hakkında konuştuk.

Seco Tools

Üretim Verimliliği ile Zamanında Teslimat ve Memnun Müşteriler

Bir işleme atölyesi belirli sayıda parçayı istenen kalitede, zamanında ve en verimli şekilde üretmeyi amaçlar. Geleneksel olarak, imalat işletmeleri verimliliği yatırımın geri dönüşü olarak tanımlamıştır. Başarı, binlerce veya yüz binlerce parçanın sürekli çalışması ve bir ya da daha fazla tezgahtan tutarlı üretimin sağlanmasıyla ölçülmüştür.

Join the 155,000+ IMP followers