www.endustriweb.com
HMS Industrial Networks AB

Anybus, IEC 62443-4-1 endüstriyel siber güvenlik standardı, olgunluk seviyesi 3 sertifikasını aldı

Endüstriyel ağ iletişim çözümlerinde dünya lideri olan HMS Networks, Anybus markasının, güvenli ürün geliştirme yaşam döngüsü gereksinimlerinde endüstriyel bir siber güvenlik standardı olan Uluslararası Elektroteknik Komisyonu (IEC) 62443-4-1 kapsamında Olgunluk Seviyesi 3 (ML3) sertifikasını başarıyla aldığını duyurdu.

Anybus, IEC 62443-4-1 endüstriyel siber güvenlik standardı, olgunluk seviyesi 3 sertifikasını aldı

IEC 62443-4-1 sertifikası, Anybus işleyişinin tamamının ayrılmaz bir parçası haline geldi. Görselde bu süreçte yer alan önemli kişiler yer alıyor. Soldan sağa; Proje Yöneticisi Björn Mattson; Joakim Wiberg, Teknoloji Bölüm Yöneticisi; Erik Asp, Geliştirme İşlemleri Yöneticisi ve Bartek S. Candell, Control Centric Kıdemli Yardımcı Başkanı.

Dünya çapında tanınan test hizmet sağlayıcısı TÜV Rheinland tarafından bağımsız olarak denetimi yapılan bu başarı, Anybus'un güçlü siber güvenlik uygulamalarına olan bağlılığının bir göstergesidir.

Olgunluk Seviyesi 3, Anybus'ın siber güvenlik yolculuğunda önemli bir kilometre taşını temsil ediyor, olgunluk ve gelişmişlikte ileri bir düzeyi işaret ediyor. Anybus'ın siber güvenlik önlemlerini operasyonlarına ve ürünlerine entegre etme becerisini vurgularken, endüstriyel otomasyonda güvenilir bir ortak olarak konumunu daha da sağlam hale getiriyor. Anybus, iki yeni ürünün geliştirilmesinde ürün geliştirme ve yaşam döngüsü yönetimi işlemlerindeki sıkı kriterleri karşıladığını göstererek sertifikayı aldı.

Control Centric Kıdemli Yardımcı Başkanı Bartek Candell, elde edilen bu önemli başarı hakkında şunları ifade etti: “Günümüzdeki, her şeyin birbiri ile bağlantılı olduğu endüstriyel ortamda, bir ağın her bileşeninin siber güvenlik tehditlerine karşı güçlendirilmesi gerekiyor. Anybus olarak, müşterilerimize kritik altyapılarını korumalarında yardımcı olarak, en iyi ve en güvenli ürünleri sunma konusundaki kararlılığımızdan taviz vermiyoruz. IEC 62443-4-1 Olgunluk Seviyesi 3 sertifikasını almak, siber güvenliğe yaklaşımımızdaki kararlılığımızın ve ciddiyetimizin bir kanıtıdır. Bu, kritik endüstriyel ihtiyaçlara yönelik en son çözümleri sunma taahhüdümüzde bir sonraki adıma geçtiğimizi gösteriyor."

Sertifika bağlantısı:
https://www.hms-networks.com/docs/librariesprovider7/default-document-library/certifications/iec-62443-certification-anybus-2024.pdf?sfvrsn=c82789d7_1

  Ask For More Information…

LinkedIn
Pinterest

Join the 155,000+ IMP followers