www.endustriweb.com
DATAPAQ

Süreç içi sıcaklık profili çıkarımı: Cam tamperleme fırınları için Yeni Fırın İzleyici

Cambridge, İngiltere – Datapaq, cam tamperleme profil çıkarımına özel ilk sıcaklık profili çıkarma sistemini sağlamaktadır. Tamperleme fırınının içinden geçerken cam levhadan ölçüm almak için termokuplları kullanır. Cam tamperleme fırınlarına yönelik Fırın İzleme sistemi, sert ve yumuşak düşük yayınım kaplamalı camlar dahil bütün cam türlerindeki sıcaklığı doğru bir şekilde ölçer. Bu nedenle kullanıcılar dönüş sürelerini optimize edebilir ve enerji masraflarını azaltabilirler. Sistem, test altındaki cam levhaya iliştirilebilen bir dizi hızlı tepkili K tipi termokupl içerir. Dört termokupla kadar termokupl ayrıntılı sıcaklık profillerini kaydeden bir DQ1840 veri kaydedicisine iliştirilir. Kaydedici, cam tamperleme fırınları için özel olarak tasarlanmış düşük yükseklikte bir termal bariyerle fırından çıkan ısıya karşı korunur. TB7528 termal bariyeri 430 x 220 mm’lik taban alanına ve yalnız 29 mm yüksekliğe sahiptir.

Süreç içi sıcaklık profili çıkarımı: Cam tamperleme fırınları için Yeni Fırın İzleyici
Şekil: Cam levha ile birlikte tamperleme fırınlarına girecek kadar alçak olan, cam tamperleme fırınlarına yönelik Fırın İzleme Sistemi kalite kontrol için ideal seçimdir

Yapısında kullanılan nikel krom molibden çelik alaşımı ve en gelişmiş kaynak teknolojileri uzun bir işletim süresi sağlar. Bütün dış yüzeylerinde hem kızılötesi ısıyı yansıtıp hem de fırın makarasının metal ile temas etmesini önleyen ve bu şekilde ısı soğurumunu en aza indirgeyen seramik bir kaplama bulunur. Kapsamlı analiz ve arşivleme yazılımı da aynı zamanda diğer Windows’la uyumlu programlarla veri alışverişine imkan tanır.

  Ask For More Information…

LinkedIn
Pinterest

Join the 155,000+ IMP followers