www.endustriweb.com
ABB News

ABB, ELEKTRIKLI OTOBÜSLER IÇIN ENERJI VERIMLI MOTOR VE INVERTÖR PAKETINI PIYASAYA SÜRDÜ

Otobüsler için ilk 3 seviyeli invertörü içeren yeni paket, önceki 2 seviyeli invertörlere kıyasla tipik tahrik döngülerinde %12'ye kadar daha az motor kaybı ile daha uzun kullanım ömrü ve önemli verimlilik kazanımları sağlar.

  global.abb
ABB, ELEKTRIKLI OTOBÜSLER IÇIN ENERJI VERIMLI MOTOR VE INVERTÖR PAKETINI PIYASAYA SÜRDÜ

ABB, elektrikli otobüsler için AMXE250 motor ve HES580 invertörden oluşan yenilikçi bir paketin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Sektör için daha verimli, güvenilir ve hazır bir çözümle uyum içinde çalışmak üzere tasarlanan yeni tahrik paketi, daha temiz, daha sürdürülebilir ulaşım seçeneklerinde önemli bir sıçramaya işaret ediyor.

Elektrikli otobüsler için pazardaki ilk 3 seviyeli invertör olan HES580, üstün enerji verimliliği ve güç çıkışına sahip. Geleneksel 2 seviyeli invertörlerle karşılaştırıldığında HES580, motor harmonik kayıplarında yüzde 75'e varan önemli bir azalma sağlayarak ısı dağılımını önemli ölçüde en aza indiriyor ve enerji tasarrufunu en üst düzeye çıkarıyor. Bu üstün performans yenilikçi 3 seviyeli mimari ile sağlanıyor. İki voltaj seviyesi (DC+ ve DC-) arasında geçiş yapan 2 seviyeli invertörlerin aksine, HES580 üçüncü bir voltaj adımı olan nötrü devreye sokuyor. Bu ekleme, her anahtarlama işlemi sırasında voltaj adımını etkili bir şekilde yarıya indiriyor, bu da akım dalgalanmasının ve harmonik kayıplarının azalmasına neden oluyor. Sonuç olarak, AMXE250 motoru gelişmiş verimlilikle çalışarak farklı sürüş koşullarında daha yüksek performans sunuyor.

Ayrıca HES580, geleneksel 2 seviyeli invertörlere kıyasla tipik tahrik döngülerinde %12'ye kadar daha az motor kaybı göstermekle kalmıyor, aynı zamanda ömrünü uzatarak ve güvenilirliğini artırarak AMXE250 motoruna önemli ölçüde fayda sağlıyor. Bu gelişmiş teknoloji harmonik etkileri azaltarak ve motor sargıları üzerindeki stresi en aza indirerek, tüm elektrikli aktarma organları için sürdürülebilir performans ve uzun ömür sunuyor.

Ayrıca AMXE250, yüksek verimli tahrik için tasarlanmış kompakt, sabit mıknatıslı bir senkron motor olarak öne çıkmakta. Motor ayrıca gelişmiş dinamik performans için yüksek tork yoğunluğu ve daha fazla yolcu konforu için daha sessiz bir çalışma sunuyor. HES580 ve AMXE250, birbirlerinden daha uzağa yerleştirilebilmelerine olanak tanıyan esneklik sunacak şekilde tasarlanmış, böylece operatörlere alanı daha da optimize etme olanağı sağlıyor. Kolay parametre ayarı, devreye alma ve çalıştırma özellikleri sayesinde paket bir araca hızlı bir şekilde monte edilebiliyor.

www.abb.com

  Ask For More Information…

LinkedIn
Pinterest

Join the 155,000+ IMP followers