www.endustriweb.com
Parker News

Parker Hannifin, servo sürücü performansını geliştirmek için yenilikçi G/Ç opsiyon kartını kullanıma sundu

Sürücü başına bir veya iki kart barındıran bu çok yönlü opsiyon kartı, tüm PSD serisinin uyarlanabilirliğini ve performansını artıran çok sayıda teknik özellik sunar.

Parker Hannifin, servo sürücü performansını geliştirmek için yenilikçi G/Ç opsiyon kartını kullanıma sundu

Opsiyonel G/Ç kartı, eksen enterpolasyonuna yönelik hareket kontrolünden hız veya akım komutları gibi farklı ayar noktası kaynaklarını uyarlamaya kadar çeşitli uygulamalar için uygundur. Bu kart, ayrıca enkoder simülasyonunun yanı sıra, adım ve yön girişini de destekler.

G/Ç kartının kullanılması, esneklik ve uygun maliyet gibi çeşitli avantajlar sağlar. Ayrıca, daha geniş bir sensör seçeneği sunarak, genellikle daha pahalı olan fieldbus arayüzlü sensörler yerine standart arayüzlü sensörleri kullanarak maliyetten tasarruf sağlar. Doğrudan bağlanan sensörler, döngü sürelerini kısaltır ve gecikmeleri azaltır; bu da kapalı döngü kontrollerinin performansını artırır. Ayrıca, haricî programlanabilir mantık denetleyicisine (PLC) gerek olmadan küçük uygulamalar gerçekleştirilebilir, bu da genel sistem tasarımını kolaylaştırır.

Tüm PSD1 serileriyle uyumlu olan G/Ç opsiyon kartı, sürücü başına bir veya iki kart olacak şekilde esnek bir tasarıma sahiptir. Kart; giriş/emülasyon için bir enkoder arayüzü, değiştirilebilir sekiz dijital giriş/çıkış ve dört analog giriş içerir.

Bu yeni G/Ç opsiyon kartı, Parker servo sürücülerinin olası uygulama alanlarını artırarak onları sürücüde hareket kontrolü ve PLC işleviyle merkezî olmayan kontrol sistemleri olarak çok çeşitli kullanımlara uygun hâle getirir. Çeşitli giriş ve çıkışlar, sensörlere doğrudan bağlantıları kolaylaştırarak dâhilî yük kontrolüne olanak tanır veya akım ya da hız için ayar noktası girişleri olarak işlev görür.

Servo Drives, Electric Motion and Pneumatic Division'da Product Manager olan Markus Gugel, şunları söyledi: "G/Ç opsiyon kartımızın piyasaya sürülmesi, müşterilerimize daha fazla esneklik, performans ve daha uygun maliyet sunan PSD1 servo sürücülerimizin yeteneklerinde ileriye doğru atılmış önemli bir adımı temsil ediyor."

Bu son geliştirme, Parker Hannifin'in çeşitli sektörlerdeki işletmeleri güçlendiren çözümler sunmaya yönelik kararlılığını bir kez daha teyit etmektedir. Hareket kontrol uygulamaları için yeni bir olanaklar çağı açan G/Ç opsiyon kartı, şimdi piyasada.

Daha fazla bilgi için.

www.parker.com

  Ask For More Information…

LinkedIn
Pinterest

Join the 155,000+ IMP followers