www.endustriweb.com
ABB News

ABB'DEN VOLVO CARS'IN SÜRDÜRÜLEBILIRLIK HEDEFLERINI DESTEKLEYECEK AKILLI ROBOTIK OTOMASYON ÇÖZÜMLERI

ABB'nin yeni enerji tasarruflu büyük robot ailesi ve OmniCoreTM kontrol üniteleri, Volvo Cars'ın yüzde 20'ye kadar enerji.

ABB'DEN VOLVO CARS'IN SÜRDÜRÜLEBILIRLIK HEDEFLERINI DESTEKLEYECEK AKILLI ROBOTIK OTOMASYON ÇÖZÜMLERI

ABB yeni nesil elektrikli araçların üretimi için 1.300'den fazla robot ve fonksiyonel paket tedarik etmek üzere Volvo Cars ile uzun süredir devam eden iş ortaklığını güçlendirdiğini duyurdu. Bu, İsveçli otomobil üreticisinin iddialı sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşabilmesini destekleyecek.

Bu anlaşma, punta kaynağı, perçinleme ve dozajlama, akışlı delme ve ultrasonik kaynak muayenesine kadar çeşitli üretim görevlerini kapsayan fonksiyonel paketleri içermektedir. Her paket kullanıma hazır, müşteri tarafından kanıtlanmış donanım, yazılım ve hizmet kombinasyonundan oluşuyor ve Volvo Cars'ın Torslanda, İsveç ve Daqing, Çin'deki tesislerinde uygulanacak. Donanım ve işlevsel paketlerin yanı sıra, ABB'nin en yeni OmniCore robot kontrol üniteleri serisi, yüksek verimli güç elektronikleri ve robot içinde rejeneratif frenleme kullanımı sayesinde tesislerde yüzde 20'ye kadar enerji tasarrufu sağlamaya yardımcı olabilecek.

Devreye almalar sırasında ABB, robotlar devreye alınmadan önce kurulumları görselleştirmek ve optimize etmek için RobotStudio® planlama ve programlama yazılım platformunu kullanarak üretimin kesintisiz devamını sağlayacak. Volvo Cars ve ABB, gerekli otomasyon sistemlerini sanal alanda geliştirip doğrulayarak, bir kez tasarlanıp birden çok kez devreye alınabilen çözümler bulacak.


ABB'DEN VOLVO CARS'IN SÜRDÜRÜLEBILIRLIK HEDEFLERINI DESTEKLEYECEK AKILLI ROBOTIK OTOMASYON ÇÖZÜMLERI

Volvo Cars ve ABB, otomobil üretimini daha verimli hale getirmek ve endüstriyel robotların bu alandaki yeteneklerini sürekli olarak geliştirmek için uzun bir ortak geliştirme geleneğini paylaşıyor. Bu son proje, iki şirketin önümüzdeki birkaç yıl boyunca birlikte çalışmaya devam etmesini sağlayacak ve ilk devreye almaların 2024'ün başlarında yapılması bekleniyor. Bu, ABB'nin küresel otomotiv endüstrisinin iddialı sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmasına ve elektrikli araç üretimine geçişe yardımcı olmayı amaçlayan bir dizi çözümün en sonuncusu.

www.abb.com

  Ask For More Information…

LinkedIn
Pinterest

Join the 155,000+ IMP followers