www.endustriweb.com
ABB News

ABB AKILLI BINALAR VE SAMSUNG C&T ENERJI VERIMLILIĞINI ARTIRMAK İÇIN ANLAŞMAYA VARDI

Samsung C&T'nin mülk yönetim sistemi, ABB ev otomasyonu ile entegre olarak akıllı bağlantıyı tüm binalardan bağımsız ünitelere kadar genişletecek.

ABB AKILLI BINALAR VE SAMSUNG C&T ENERJI VERIMLILIĞINI ARTIRMAK İÇIN ANLAŞMAYA VARDI

BB Akıllı Binalar ve Samsung C&T Mühendislik ve İnşaat Grubu Şirketi, büyük konut, ticari ve çok konutlu binaların yaşanabilirliğini ve enerji verimliliğini artırmak için bugün entegre, bütünsel bina otomasyonu, güvenilir enerji dağıtımı ve enerji yönetimi çözümlerini birlikte sunmak üzere yeni bir küresel anlaşma imzaladı. Bu anlaşma, ABB-free@home® ve Samsung SmartThings'in entegrasyonu yoluyla bütünsel akıllı bina teknolojisini teşvik etmek için Nisan 2022'de Samsung Electronics ile imzalanan diğer küresel anlaşmayı takiben hayata geçti.

Anlaşma, Samsung C&T'nin Homeniq akıllı ev platformu, ABB-free@home® sistemi ve ABB i-bus® KNX gibi potansiyel ev ve bina hizmetlerini tek bir mülk yönetim aracı altında önemli ölçüde genişletebilecek bütünsel bina çözümlerini entegre etme niyetini ortaya koyuyor. Homeniq uygulaması, ABB-free@home® uygulaması ve ABB duvar panelleri arasında seçim yapabilen bina sakinleri, tüm Samsung C&T ve ABB akıllı ev cihazlarını tek bir kullanıcı arayüzünden kontrol edebilecek. Entegre, kullanımı kolay ve esnek ürün ve çözümlere yönelik artan müşteri talebini karşılamayı amaçlayan bu ortaklık, daha fazla enerji yönetimi, daha düşük enerji maliyetleri ve daha iyi yaşam kalitesi sağlamada yeni bir kilometre taşı olma özelliği taşıyor.

Binalardaki tüm enerji şebekesi sistemlerinin yönetilmesi ve izlenmesine yönelik yeni yetkinliğin, güç tepe noktalarını azaltarak bağlantı ücretlerini düşürmesi ve fotovoltaik (FV) ekipmanlardan elde edilen yatırım getirisini hızlandırması da bekleniyor.

Binalar enerji tüketiminin yüzde 40'ından ve küresel sera gazı (GHG) emisyonlarının yüzde 30'undan sorumlu; ancak hızla gelişen teknolojiler bu seviyelerde önemli düşüşler sağlamayı vaat ediyor. Samsung C&T ile yapılan yeni anlaşma, yeni geliştirilmiş bir mülk yönetim platformuna odaklanan bir ortaklıkla birlikte daha fazla ortak inovasyon girişimine yol açacaktır. Bu yılın başlarında Kore'de geliştirilen ilk kavram kanıtının ardından, şu anda Avrupa, Asya ve Orta Doğu'da başka ortak pilot projeler belirleniyor.

www.abb.com

  Ask For More Information…

LinkedIn
Pinterest

Join the 155,000+ IMP followers