www.endustriweb.com
TEI News

GE MARINE VE TEI, LM2500 DENIZ MOTORU SERVIS SAĞLAYICI LISANS ANLAŞMASI IMZALADI

Anlaşmayla TEI, GE’nin LM2500 deniz gaz türbinlerinin bakımı, onarımı ve revizyonunda yetkili ülke içi hizmet sağlayıcısı olacak.

GE MARINE VE TEI, LM2500 DENIZ MOTORU SERVIS SAĞLAYICI LISANS ANLAŞMASI IMZALADI

GE Marine, Eskişehir’de kurulu TEI (TUSAŞ Motor Sanayii, A.Ş.) ile bir lisans anlaşması imzaladı.

GE ve TEI'nin ek yerelleştirme çalışmalarını başlattıkları Ağustos 2021 tarihli Mutabakat Zaptı'nın imzalanmasını takip eden bu anlaşma, GE'nin Türkiye'nin gemi inşa sanayisine olan desteğini gösteriyor. Dünyanın önde gelen küresel savunma gücü üreticisi TEI, uzun yıllara dayanan tecrübesini, GE ile iş birliği içerisinde Türk savunma sanayisine destek vermek üzere kullanıyor. Yıllardır Türkiye'de birlikte faaliyet gösteren GE Marine ve TEI, Türk gemi inşa sanayisinin desteklenmesinde daha uzun yıllar önemli bir rol oynamaya hazırlanıyor.

Dünyanın en çok rağbet gören deniz gaz türbini LM2500, GE'nin TF39 ve CF6-6 uçak motorlarından türetildi. Şu an, GE’nin 31 adet LM2500 gaz türbini, Türkiye'de 18 gemide kullanılmak üzere teslimat sürecinde ya da teslim edildi. Barbaros, Gabya ve İSTİF sınıfı (MILGEM-I) fırkateynleri, Ada sınıfı (MİLGEM) korvetler ve DİMDEG (Denizde İkmal ve Muharebe Destek Gemisi), bu programlar dâhilinde yer alıyor.

GE Marine ve TEI, LM500 ve LM2500 gaz türbinlerinin montajı, kurulumu ve test edilmesi gibi kilit üretim süreçlerinin yerelleştirilmesine yönelik yeni fırsatların izini sürmeye devam edecek. Böylelikle, yerel içeriğin en üst düzeye çıkarılması yoluyla, Türkiye hükümetinin ve savunma sanayisinin yerelleştirme ve millileştirme öncelikleri pekiştirilecek. LM2500 gaz türbini parçalarının en büyük üreticilerinden biri olan TEI, aynı zamanda Black Hawk, Seahawk, Super Cobra ve Apache helikopterlerinde kullanılan GE'nin T700 motoru ile F16 ve F15 savaş uçaklarında kullanılan GE’nin F110 motoru için de lisanslı MRO (bakım, onarım ve revizyon) hizmetleri veriyor.

www.tei.com

  Ask For More Information…

LinkedIn
Pinterest

Join the 155,000+ IMP followers