www.endustriweb.com
Seco Tools

Seco Hidrolik Pens Tutucular ve Ölçü Düşürücü Burçlar, Takım Tutma Zorluğunu Ortadan Kaldırıyor

İmalatçılar belirli işleme zorluklarının üstesinden uygun maliyetli bir şekilde gelmelidir. Bu hedefi göz önünde bulundurarak Seco, kapsamlı Hidrolik Pens Tutucu ürün yelpazesini ve birlikte gelen Ölçü Düşürücü Burçları, daha az takım envanteri için her biri çeşitli takım sapı boyutu çeşitlerini barındırabilen üç model halinde sunuyor. 360° takım sapı tutma gücü ve hassas merkezlemesi sayesinde Hidrolik Pens Tutucular ve Ölçü Artırma Burçları, üstün işleme performansı ve maksimum takım ömrü ile birlikte güvenilirlik sağlar.


Kullanımı kolay ve çok amaçlı
Basit, kullanımı kolay, çok amaçlı takım tutma için Seco Hidrolik Pens Tutucularda Geleneksel HC, Takviyeli HCR ve İnce HCS'nin üç modeli de bulunur. Geleneksel HC modeli delme, raybalama ve hafif frezeleme için hassas tutuş sağlar. Takviyeli HCR modeli, evrensel bir çözüm olarak HSM'den HPM'ye kadar tüm uygulamalar ve Silindirik, Weldon ve Whistle Notch gibi tüm takım sapı türleri için etkili tutuş sağlar. İnce HCS tutucu modeli, yüksek hızlarda 5 eksenli işleme sırasında derin, dar parça boşluklarına erişmek için idealdir.

Seco Ürün Müdürü Yves Heitz, "Karmaşık takım tutma sistemleri operatörlerin zarar görmesini önlemek için özel bakım ve eğitim gerektirmenin yanı sıra harcanan zamanı ve maliyetleri de artırmaktadır. Seco Hidrolik Pens Tutucular ve Ölçü Düşürücü Burçlar, daha az takım gereksinimiyle takım tutma çeşitliliği sağlarken kullanıcıların daha hızlı kesim yapmalarına olanak tanımak için risklerin yanı sıra ek bakımları da ortadan kaldırır," diyor.

Çok çeşitli kesici takım boyutlarına uyum sağlamak üzere ek esneklik elde etmek için Hidrolik Pens Tutuculara yönelik 05FHC kanallı Ölçü Düşürücü Burçlar, bir tutucunun çeşitli sap çaplarının üstesinden gelebilmesini sağlar. Bunlar, takım içinden veya çevresel soğutma özellikleri sağlar ve metrik ya da inç boyutunda takımlarla çalışır.

Düşük salgı ve yüksek hassasiyet
Heitz'a göre, yüksek fener mili hızlarında takım tutucu salgısını kontrol etmek çok önemlidir. Örneğin 25.000 dev/dak değerine kadar devirlerde işleme yapılırken Seco Hidrolik Pens Tutucular ve Ölçü Artırma Burçları salgıyı ve salgının neden olduğu titreşimi en aza indirir. Kullanıcılar, özel tutucuların ek maliyeti olmadan sorunsuz takım tutuşu elde eder.

Seco Hidrolik Pens Tutucular, titreşimi kontrol altında tutmak için dahili depolara sahiptir. Bu depolarda yağ, basit bir altıgen başlı vidanın çevrilmesiyle birlikte 360° güçlü takım bağlama kuvvetleri oluşturup doğal bir titreşim sönümleme sistemi görevini üstlenir. Ek olarak ölçü düşürücü burçlar, hassas merkezleme ve tutma gücü için takım saplarının etrafında eşit ve tamamen sıkışır.

Kanallı ölçü düşürücü burçlar, sızdırmaz ve çevresel soğutma sıvısı modelleriyle gelir ve Hidrolik Pens Tutucular tüm Seco yuvarlak takımlarını destekler. Tutucular HSK, DIN, BT, BT Konik/yüzey, CAT, CAT Konik/yüzey ve silindirik düz saplar dahil olmak üzere uygun olan

tüm yaygın makine takım fener mili arayüzleriyle uyumludur. Metrik sap takımları doğrudan pens tutucu kimliklerine kenetlenir. İnç saplar ise ölçü düşürücü burçlar kullanılarak tutulur.

Seco Hidrolik Pens Tutucular ve Ölçü Düşürücü Burçların teknik özellikleri ve teknik detayları hakkında daha fazla bilgi için lütfen bölgenizdeki Seco temsilcisine danışın veya https://www.secotools.com/article/m_7244 adresini ziyaret edin.

https://www.secotools.com/article/123353Seco Hidrolik Pens Tutucular ve Ölçü Düşürücü Burçlar, Takım Tutma Zorluğunu Ortadan Kaldırıyor
Seco Hydraulic Chucks

  Ask For More Information…

LinkedIn
Pinterest

Join the 155,000+ IMP followers