www.endustriweb.com
HMS Industrial Networks AB

Ixxat Smart Grid Ağ Geçitleri IO ve Wi-Fi sensörlerinin enerji ağlarına bağlanabilmesine olanak tanıyor

HMS Networks, enerji bileşenlerinin ağ iletişimi için Ixxat® SG-ağ geçidi serisini genişletiyor. Bu iki yeni çoklu-IO versiyonu, geleneksel IO sensörlerinin yanında Wi-Fi'daki sensör ve cihazların da IEC 61850 ve IEC 60870 kullanılarak enerji sistemlerine bağlanmasına olanak tanıyor. Kullanıcılar, kontrol odasından sensör verisine doğrudan ve kesintisiz erişebilmenin yanı sıra izleme, bakım ve tahmin için IIoT yeteneklerinden de faydalanabiliyorlar.

Ixxat Smart Grid Ağ Geçitleri IO ve Wi-Fi sensörlerinin enerji ağlarına bağlanabilmesine olanak tanıyor

Dijital enerji kontrolü imkanı
Enerji teknolojisinin dijitalizasyonu, sürdürülebilir enerji tedariğinin gelecekteki zorluklarını aşmada önemli bir rol oynuyor. Ixxat SG-ağ geçitleri sayesinde cihaz üreticileri, sistem entegratörleri, enerji tedarikçileri ve ağ operatörleri farklı kaynaklardan elde ettikleri tesis bilgisine doğrudan erişim sağlayarak kontrol odasına anlık durum bilgisi sağlayabilmekteler. Bu sayede verimli bir sistem operasyonu ve ağ karışıklıklarına karşı hızlı reaksiyon gösterebilmenin yanı sıra cihaz ve sistemlerin uzaktan izlenmesi ve bakımlarının yapılması mümkün hale geliyor. Kompakt Ixxat SG-ağ geçitleri, özellikle tesislerin iyileştirilmesi ve yardımcı istasyonların dijitalleştirilmesi için uygun olup, elektrik santrali ve büyük enerji tüketicileri gibi pek çok enerji otomasyonu alanında kullanılmaktadır.

Gerekli tüm bağlanabilirlik imkanları ile hepsi bir arada çözüm
Desteklenen pek çok arayüz ve protokol sayesinde, Ixxat SG-ağ geçitleri fieldbus, sensör ve IoT ağ geçitleri ile ağ duvarı gibi ayrı ağ geçitleri kurulumu ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Halihazırda IEC 61850, IEC 60870, EtherNet/IP, PROFINET, MQTT ve 4G için sunulan desteklere ilaveten, bu iki yeni SG-ağ geçidi Multi-IO ve Wi-Fi kabiliyeti de sağlıyor (IEEE 802.11 a/b/g/n standardına göre WLAN). Bu sayede, geleneksel ve kablosuz sensörler kontrol odaları ve bulut sistemlerine kolay bir şekilde bağlanabiliyorlar. Doğrudan sensör bağlantısı için RS232 / 485 ve Ethernet'in yanı sıra sekiz dijital giriş / çıkış (24 V DC) ve sekiz analog giriş (0-20 mA veya 0-10 V) mevcut olup, tamamı yazılım aracılığıyla değiştirilebilir.
Örnek uygulamalar arasında Modbus TCP kullanarak Wi-Fi aracılığıyla yüksek gerilim hatlarının sıcaklık izlemesi, Modbus RTU kullanılarak soğutma sıvılarının basınç ve yoğunluk ölçümü ve analog veya dijital IO kullanarak binalarda oda sıcaklığı veya nem ölçümü gösterilebilir.

Tüm veriye etkili ve güvenli erişim
Sensörlerden, fieldbus'lardan ve enerji protokollerinden elde edilen veriler, SG-ağ geçidi tarafından kontrol odası uygulamalarında ve SCADA içinde kullanılabilir hale getirilmekte ve ayrıca kullanıcının tercih ettiği bulut sistemine entegre edilebilmektedir. Hedef sistem ve protokolde doğrudan kullanım için, veriler entegre WEBPLC kullanılarak SG-ağ geçidi tarafından önceden işlenebilir. Veri güvenliği, yerel güvenlik duvarı, erişim yönetimi ve şifreli veri aktarımı yoluyla sağlanır. Kullanılan protokole bağlı olarak, bu ya openVPN ya da TLS 1.3 ile yapılır.

Ixxat SG-ağ geçitleriyle ilgili daha fazla bilgi almak için: www.ixxat.com/energy


Ixxat Smart Grid Ağ Geçitleri IO ve Wi-Fi sensörlerinin enerji ağlarına bağlanabilmesine olanak tanıyor

Detaylı bilgi için:

  Ask For More Information…

LinkedIn
Pinterest

Join the 15,000+ IMP followers