www.endustriweb.com
RAYTEK

Endüstriyel proseslerin termal görüntüleri: Ircon için yeni bağımsız kızılötesi hat tarama sistemi

Kısa süre önce kızılötesi hat tarama sistemi ScanIR3'ün eklenmesiyle birlikte Ircon pirometre (yüksek ısıölçer) markasının ürün portföyü daha da güçlendi. Yeni seri özellikle cam, metal, yarı iletken ve plastik sektörü gibi çok çeşitli uygulama alanlarında gerçek zamanlı termal görüntüler oluşturmak için geliştirildi. Bu hat tarayıcılar kesintisiz proses ısılarının olduğu kadar üretim hatlarındaki bölünmüş imalatların da izlenmesi için uygun niteliktedir. Ürün serisi, farklı spektrum aralıkları ve geniş sıcaklık aralıkları için tasarlanmış sekiz modelden oluşuyor. Entegre lazer görüş, suyla soğutma özellikleri ve hava temizleyici muhafazası ile bu sağlam üniteler en zorlu koşullara bile dayanabiliyor.

Endüstriyel proseslerin termal görüntüleri:  Ircon için yeni bağımsız kızılötesi hat tarama sistemi
Başlık: ScanIR3 hat tarayıcı: kızılötesi nokta sensörü, bir döner ayna üzerinden hareketli prosesleri tarayarak yüksek hassasiyetli termal görüntüler oluşturur

Koruyucu muhafaza, ürünün çok yüksek ortam sıcaklıklarında bile çalışmasına olanak tanır. Yeni Ircon hat tarayıcılar, 200:1 maksimum optik çözünürlükleri, saniyede 150 hat tarama hızları ve hat başına 1,024 ölçüm noktası ile piyasadaki en hassas ve en hızlı sistemler arasında yer alıyor. Sistem en küçük sıcaklık uyuşmazlıklarını ve sıcak noktaları bile tespit edip gerçek zamanlı olarak görüntülüyor. ScanIR3'te, 90° görüş alanına sahip motorlu bir ayna kullanarak düz bir hat boyunca ölçüm noktalarını tarayan kalibre edilmiş bir kızılötesi sensör bulunuyor. Böylelikle hareketli proseslerde iki boyutlu bir termal görüntü elde ediliyor. Tarayıcı, tek kablo üzerinden güçlü bir tek işlemli konektörle bağlanan dayanıklı bir işlemci kutusuyla birlikte sunuluyor. İsteğe göre Ethernet veya fiber optik arayüzle sunulan kutuda çeşitli analog ve dijital Giriş/Çıkış seçenekleri de mevcut. Bunlar sistemin harici bir bilgisayar olmadan bağımsız olarak çalışmasına olanak tanıyarak Windows işletim sisteminin çökmesinden kaynaklanan riskleri ortadan kaldırıyor. Sıcaklık verileri gerçek zamanlı olarak görüntüleniyor ve bir OPC veya DDE sunucusu üzerinden bir ağ üzerinde erişime sunulabiliyor. Ürünle birlikte verilen ScanView Pro yazılımı geniş kapsamlı parametre ve analiz işlevleri sunuyor. ScanIR3 sistemi aynı zamanda eksiksiz bir aksesuar yelpazesi içeriyor.

  Ask For More Information…

LinkedIn
Pinterest

Join the 155,000+ IMP followers