www.endustriweb.com
BRADY

Görsel etiketleme ile kazaların önüne geçin

Arızalı veya eskimiş ekipman kullanımı, inşaat, imalat ve işleme, ulaştırma veya kimya endüstrileri gibi ekonomik sektörlerde dramatik sonuçlar doğurabilir. Kusurlu ekipman kullanımından doğan kazaları önlemek için genellikle düzenli denetimler uygulanır. Şimdilerde, Brady çok geniş bir alet ve ekipman yelpazesinde denetim geçmişinin verimli bir şekilde iletilmesi için kullanışlı Görsel Etiketleme Çözümleri sunuyor.

Görsel etiketleme ile kazaların önüne geçin
Önemli olduğu yer ve zamanda
Düzenli denetimler uygulansa bile, çalışanlarınız ellerine geçirdikleri her ekipmanın kullanıma hazır olduğunu varsayabilir. Bu gibi varsayımlar ciddi yaralanmalara ve hatta ölümlere sebep olabilir. Bu istenmeyen olaylar denetim tarihlerinin ve sonuçlarının doğrudan ekipman üzerinden izlenmesi ile önlenebilir. Brady'nin Görsel Etiketleme Çözümleri ile, çalışanlarınız kullanmak istedikleri ekipmanla ilgili hayatî bilgileri anında o ekipmanın üzerinde görecek ve ihtiyaç duydukları bilgiye en önemli olduğu anda ve yerde ulaşabilecek. Bir Brady Görsel Etiketleme ürününde, dayanıklı bir tutacak ve değiştirilebilir bir ek parça bulunur. Tutacak ekipmana kullanımı aksatmayacak şekilde uyarlanıp takılır. Ek parça herkesin denetim geçmişini son denetim tarihine kadar görmesine olanak tanır. Ekipman denetimi geçemezse bu ek parça kaldırılır. Böylece boş tutacak, ekipmanın kullanılmaması gerektiğini açıklayan bir tehlike işareti gösterir.

Geniş ürün yelpazesi
Özel tasarlanmış dayanıklı tutacaklar forklift ve mobil platform gibi araçlarda, elektrik ekipmanlarında, tesisler ve makinelerde, iskelelerde, mobil kulelerde, merdivenlerde ve koşum takımlarında, kimyasal tehlikelerde, kazılarda ve kapalı alanlarda ve çeşitli süreçlerde ve izolasyonlarda kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Bu uygulamaların her biri için tutacak belirli bir mesaj iletir veya uygun ekipman üzerinde çalışmayı aksatmadan görünür olacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır.

Uluslararası anlaşılırlık
Tüm emniyet bilgileri, izlenmesi gereken açık uyarılar ve zorunlu görevler ile yazı yazmak için boş bir alan içeren tek bir etiket üzerinde yer alır. Her tutacak ve ek parçada, son denetim durumunun iletilmesi için uluslararası ölçekte anlaşılabilir yöntemler kullanılır. Yeşil renk ekipmanın kullanım için emniyetli olduğunu, sarı üzerine siyah metin bir uyarı olduğunu ve beyaz üzerine kırmızı metin de çalışanlarınızın bu ekipmanı kullanmasının yasak olduğunu gösterir.

İş odaklı
Bugün Brady Görsel Etiketleme Ürün yelpazesinin tamamı 10 dilde mevcuttur (İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça, Hollandaca, Danca, İsveççe, Norveççe, Fince ve Türkçe). Ancak müşteriden talep gelmesi halinde diğer dillerde de sunulabilir. Brady, tamamen özelleştirilebilir şekil ve boyut, veri görüntüleme, tasarım ve eklenti imkanları dahil daha da fazla özelleştirme seçeneği sunar.

Daha fazla bilgi için www.bradyeurope.com/visualtagging sayfasını ziyaret edin.

Görsel etiketleme ile kazaların önüne geçin
Görsel etiketleme ile kazaların önüne geçin

  Ask For More Information…

LinkedIn
Pinterest

Join the 155,000+ IMP followers